Nejspíše jste se s tím už také setkali. Jdete s pejskem na procházku a vlajete za ním jak závoj za nevěstou nebo na psa musíte neustále pokřikovat a na okolí působíte jako trýznitel. Nemusí to být jen sen, jít na procházku v harmonii a v klidu.
PSÍ OHLÁVKASeznámení a správné nastavení:1) pejska necháme ohlávku očichat, aby se s ní patřičně seznámil
2) ohlávku pejskovi nasadíme s pomocí pamlsku na čenich a zapneme za krkem
3) seřídíme krční popruh
4) po seřízení by měl být nosní popruh 2-4 cm před očima
Poprvé venku na ohlávce:- pejskovy připneme vodítko a za pochvaly ihned vyjdeme na procházku
- pokud se bude pejsek snažit ohlávku sundat, zvedneme mu hlavu a podáme pamlsek
- většina pejskůběhem pár minut ohlávku akceptuje a stává se společníkem našich procházek
ZÁKLADNÍ VÝCVIK na ohlávce
Přivolání
Vzdálíme se od pejska na prodlouženém vodítku. Lákáme jej pamlskem, vodítko jemně přitahujeme k sobě, přivoláváme pejska jménem a současně voláme KE MNĚ. Když pejsek přijde odměníme ho pamlskem a pochválíme. S nácvikem přivolání u štěňátka začínáme doma ve věku 8 až 16 týdnů.
Sedni
S dobrůtkou v ruce nad pejskovou hlavou řekneme SEDNI. Druhou rukou mu s pomocí ohlávky pomalu přizvedneme hlavu a pejsek se automaticky posadí. Sedícího pejska pochválíme, pohladíme a dáme zasloužený pamlsek.
Lehni
Na zem mezi přední packy pejskovi položíme pamlsek a řekneme LEHNI. Po dobře provedeném cviku pejska pochválíme a dáme dobrotu.
Chůze u nohy
Připneme prodloužené vodítko. Začne-li nás pejsek předbíhat, zatáhneme lehce a velíme K NOZE. U nohy ho pak pochválíme a dáme mu pamlsek. Při stálém předbíhání změníme směr chůze o 90 stupňů a nebo se otočíme kolem dokola. Tím docílíme správné pozice pejska u nohy.
